Disa Mini Tuto

Shko poshtė

Disa Mini Tuto

Mesazh  w@lMiri prej Thu Apr 24, 2008 1:01 am

Ndrysho emrin e Shportes (Kontenierit ):Klikoni ne Start , pastaj Run dhe shkruani regedit.
Tani e gjeni HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID \{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}. Dhe aty e keni (Default) dhe klikoni dyher mbi (default)
dhe e nryshoni emrin e shportes . Mbas ristartimit shihet emri i ri nqs e keni ndryshu .
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Informacione rreth verzionin tuaj te windowsit:Per te pasur infor rreth verzionit te windowsit tuaj shkoni ne
Start , pastaj klikoni ne Run dhe shkruani Winver.exe dhe Enter apo OK .
Dhe ju hapet nje faqe e vogel me infot e verzionit te windowsit tuaj .
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Ndale PC-n pa shku ne Start - Shot Down:
Kur jeni ne Desktop thjesht klikoni mbi ALT+F4.
Dhe tani Shot Down dhe Enter .
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Si me nderru passin e root-it ne linux:
Per me nderru passin e root-it tuaj ne linux se pari ju duhet te indentifikoheni(logoheni) duke shkruar komanden "su" ne console , pastaj shkruani komanden "passwd" per me ndryshu passin e root-it.
-Komanda "su" ju kerkon passin e tanishem .
-Komanda "passwd" ju kerkon passin e ri .
----------------------------------------------------------------------------------------------------
avatar
w@lMiri
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 20
Join date : 29/03/2008
Location : M!TRoW!C4 C!Ty

Shiko profilin e anėtarit http://web-hack.highbb.com/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi