Si Te Instalojme AMX MOD X Ne Server apo CS

Shko poshtė

Si Te Instalojme AMX MOD X Ne Server apo CS

Mesazh  w@lMiri prej Thu Apr 24, 2008 12:48 am

- Se pari shkarkojme AMX MOD Xl

- Pas shkarkimit e boni EXTRACT
(Klikojm me tastin e djatht mbi file dhe pastaj EXTRACT HERE)

- Hyni ne follderin me emrin AMX Mod X
pastaj dy her klikoni ne INSTALLER

- Next

- I accept terms ........... NEXT

- E zgjedhim opcionin SELECT MOD DIRECTORY
dhe shkojm prap NEXT

- Tash shkojm dhe e instalojm ne C:/HLDS/cstrike dhe
te CUSTOM GAME ADDON : e zgjedhim Counter-Strike

- Klikojm OK edhe ne fund Finish

- Te konfiguracioni skeni qa prekni kurgjo mir e keni

- Tash per mu llogirat si admin ne server
me rcon veproni keshtu :

rcon_password (passwordi)

- E per amx comanda shkoni keshtu pasi jeni llogirat veproni keshtu :
rcon amx_(ktu komanda e amx shkon)

- Per ata qe nuk i din ja ku i keni disa comanda dhe
pershkrimin per qka perdoren :
http://pro-killer.110mb.com/amx-cm.txt
+++++++++++++++++++++++++++++++++++
avatar
w@lMiri
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 20
Join date : 29/03/2008
Location : M!TRoW!C4 C!Ty

Shiko profilin e anėtarit http://web-hack.highbb.com/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Te Instalojme AMX MOD X Ne Server apo CS

Mesazh  w@lMiri prej Thu Apr 24, 2008 1:02 am

Tema kerkoj te bartet ne Counter nenforum
avatar
w@lMiri
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 20
Join date : 29/03/2008
Location : M!TRoW!C4 C!Ty

Shiko profilin e anėtarit http://web-hack.highbb.com/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi